Morpa kampüs çalışmıyor

Morpa Kampüs Nedir ?

Morpa Kampüs, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, MEB müfredatına uygun, binlerce içeriğin yer aldığı bir platformdur.

Bu sistemle öğretim programlarına göre öğrenci gelişimleri; öğretmenler ve üye öğrencinin velisi tarafından izlenebilmektedir. Okul yöneticileri ise okullarındaki öğretmenlerin çalışmalarını ve öğrencilerin başarı durumlarını takip edebilmektedir. Bunların yanında öğretmenler sınıflarındaki öğrencilerin kazanımlara uygun gelişimini ayrıntılı raporlarla izleyebilir, öğrencileriyle ya da zümredeki diğer öğretmenlerle içerik paylaşımlarında bulunabilmektedirler.

Morpa Kampüs ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ve ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri ve üye öğrencilerin velileri tarafından kullanılmaktadır.

Morpa Kampüs Videoları Neden Açılmaz ?

Morpa Kampüs tamamen internet üzerinde üyelik ile çalışan bir alt yapıya sahip yazılımdır.Bilgisayarınızda bulunan web browser (google chrome, internet explorer, firefox vb.), java uygulaması, adobe flash player gibi ara yazılımlar ile görüntülenir ve sistem sorunsuz olarak çalışır.

Eğer ki Morpa Kampüs video görüntüleme sorunu yaşıyorsanız, problem çok büyük ihtimal ile adobe flash player uygulama sorunu nedeni ile yaşanmaktadır.Bazı durumlarda google chrome web tarayıcısının eklentisi olarak yüklenen flash player sürümü yada çalışma yapısının bozulmasıda neden olabilmektdir.

Sıklık ile Morpa Kampüs uygulmasının çalışması için yapılması gerekenler;

  1. Google Chrome web tarayıcısının tekrar kurulması
  2. Adobe flash player programının tekrar kurulması yada yazılım sürümü eskli ise güncellenmesi.
  1. Bilgisayarınızda kullandığınız güvenlik yazılımının herhangi bir engelleme yapıp yapmadığının kontrolü.Bu kontroller yapıldıktan sonra Morpa Kampüs internet sitesinin içerisinde ki tüm uygulamalar sorunsuz olarak çalışacaktır.
Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button