Asus notebook açılmıyor

Asus notebook açılmıyor
Asus notebook açılmıyor

Asus notebook açılmıyor sorunlarında çok genel bir tanımlama olduğu için birçok sebepten kaynaklanabilir.Fakat teknik servise cihazı getirmden önce ev ortamında kontrol edilecek bazı hususlar vardır.

 • Notebook adaptörü çalışıyor mu?

Asus notebook adaptörünüz üzerinde led ışık var ise yanıp yanmadığı kontrol edilmeli.Notebook adaptör ışığı yanmıyor ise çok büyük ihtimal ile adaptör arızası vardır.Adaptör değişikliği çözüm olacaktır.

 • Notebook adaptör soket girişi sağlam mı?

Adaptörünüzden notebooka giren uş kısmını hafifce sağa-sola yukarı-aşağı hareket ettirerek notebook soket girişinde bir deformasyon yada kırılma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.Eğer ki adaptör ucunu belli bir konumda tutarak cihaz voltaj alıyor ise vakit kaybetmeden ve o şekilde cihazı kullanmadan teknik servis desteği almalısınız.Notebook enerji giriş noktası olduğu için geri dönülmez hasarlara neden olabilir bu durum.

 • Notebook bataryası sağlam mı?

Notebook pilini çıkararak adaptör ile kullanmayı deneyebilirsiniz.Kullanım ömrünü tamamlayan bazı notebook bataryaları devre koruma durumuna geçerek cihaz voltaj dengesizliğine neden olabilir.O nedenle notebook bataryası olmadan denemenizde fayda vardır.

Yukarıda ki durumları kontrol ettiniz yada denediniz ve notebook halen açılmıyor ise teknik servis personellerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İlgili Asus notebook Ücretsiz Arıza Tespiti yapılarak tarafınıza durumu ile ilgili bilgi verilecektir.

Asus servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar ile karşılaşabilinmektedir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Asus İzmir Notebook Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button