Notebook ekran kırıkları

Notebook Ekran

Notebook Ekran

Notebooklarda en karakteristik arıza biçimi ekran arızalarıdır. Çoğu zaman garanti kapsamı dışında olan ekran arızalarının en sık karşılanan biçimi ekran kırıklarıdır. Notebook üzerinde bulunan ekran her ne kadar çerçeve ve arka planda yer alan destekleyici tamponlarla korunuyor olsa da en küçük yüzeysel darbeyle çatlayıp kırılmaktadır. Başlangıçta ekranda oluşan küçücük bir kırık bile zamanla büyüyerek tüm ekranı kaplayıp kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Notebook ekranında boya akması şeklinde görülen durum ekranın hasar gördüğü ve değiştirlmesi gerektiği anlamına gelir.

Notebook ekran fiyatları, özelliklerine ve boyutlarına göre değişmektedir.Hd led ekranlar, normal led ekranlar yada flörösan ekranlar olarak farklı özelliklerdedir.Tabi ki ekran ölçüleride notebook modeline göre değişmektedir.

Notebook ekranında görüntü problemi

ekran_silikNotebook ekranına görüntü gelmeme problemi başlıca iki nedenden kaynaklanır;

1. Notebook lcd ekran flörösan arızaları
2. Notebook invertör devre arızaları

Notebook ekran arızaları

Notebook lcd ekran flörösanının arızalanması durumunda ekrana çok silik halde görüntü gelir fakat görüntü net değildir.Ekran flörösan değişimi ile problem giderilebilmektedir.
Çok hassas yapıda olan lcd ekran flörösanları ancak teknik servis desteği ile değiştirilebilmektedir.Bazı durumlarda notebook lcd ekran değişimi gerekebilmektedir.

Notebook invertör devreleri flörösan teknolojisi kullanan ekranlarda bulunmakla beraber, notebook lcd ekranınızın alt kısmında bir devre halinde bulunmaktadır.
İlgili invertör devre yapılarına göre farklılık göstermekle beraber kullanıcı tarafından değişiklik yapılabilmekte ancak onarım için teknik servis desteği alınması gerekmektedir.

Notebook ekran değişimi işlemleri için 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070 numaralı telefonlardan teknik servis ekibimize danışabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.